Vishay/Sprague T95D227M010CZAS
T95D227M010CZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D227M010CZAS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D227M010CZAS.pdf
Availability of T95D227M010CZAS
QUANTITY
T95D227M010CZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227M010CZAS
Internal Part NumberEIS-T95D227M010CZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227M010CZAS
Related LinksT95D227, T95D227M010CZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227M010CZAS Details Description
Related parts for T95D227M010CZAS
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R PAR 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TPA INST/EXT TOOL 70 WAY datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf