Vishay/Sprague T95D336M025ESAS
T95D336M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T95D336M025ESAS.pdf
Availability of T95D336M025ESAS
QUANTITY
T95D336M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T95D336M025ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336M025ESAS
Related LinksT95D336, T95D336M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336M025ESAS Details Description
Related parts for T95D336M025ESAS
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA Signage 28-QFN (5x5) datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
PELTIER HT9,3,F2,2525,TB,RT,W6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2 WAY 5-1000MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf