Vishay/Sprague T95D336M025HZAS
T95D336M025HZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336M025HZAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T95D336M025HZAS.pdf
Availability of T95D336M025HZAS
QUANTITY
T95D336M025HZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336M025HZAS
Internal Part NumberEIS-T95D336M025HZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336M025HZAS
Related LinksT95D336, T95D336M025HZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336M025HZAS Details Description
Related parts for T95D336M025HZAS
IC 8051 MCU 16K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED OPTIMAL I STAR 1W GREEN datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
TAPE DBL COAT URETHANE 6"X5YD datasheet.pdf
TRIAC 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf