Vishay/Sprague T95D477M6R3ESAS
T95D477M6R3ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D477M6R3ESAS
Brief Description
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T95D477M6R3ESAS.pdf
Availability of T95D477M6R3ESAS
QUANTITY
T95D477M6R3ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D477M6R3ESAS
Internal Part NumberEIS-T95D477M6R3ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D477M6R3ESAS
Related LinksT95D477, T95D477M6R3ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D477M6R3ESAS Details Description
Related parts for T95D477M6R3ESAS
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A SYNC 16-VQFN datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
D-SUB DC ROUND CABLE CLAMP NM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf