Vishay/Sprague T95D685K050LZAL
T95D685K050LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95D685K050LZAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
T95D685K050LZAL.pdf
Availability of T95D685K050LZAL
QUANTITY
T95D685K050LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685K050LZAL
Internal Part NumberEIS-T95D685K050LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685K050LZAL
Related LinksT95D685, T95D685K050LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685K050LZAL Details Description
Related parts for T95D685K050LZAL
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC ENCOD COLOR TV SIG SOP24 TR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 5W T18 datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 49WLCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf