Vishay/Sprague T95D685M050LSSL
T95D685M050LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D685M050LSSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T95D685M050LSSL.pdf
Availability of T95D685M050LSSL
QUANTITY
T95D685M050LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685M050LSSL
Internal Part NumberEIS-T95D685M050LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685M050LSSL
Related LinksT95D685, T95D685M050LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685M050LSSL Details Description
Related parts for T95D685M050LSSL
DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
IC H-BRIDGE DVR 1CH 12V 8SON datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf