Vishay/Sprague T95D685M050LSSS
T95D685M050LSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D685M050LSSS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917
Datasheet Download
T95D685M050LSSS.pdf
Availability of T95D685M050LSSS
QUANTITY
T95D685M050LSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D685M050LSSS
Internal Part NumberEIS-T95D685M050LSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)820 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D685M050LSSS
Related LinksT95D685, T95D685M050LSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D685M050LSSS Details Description
Related parts for T95D685M050LSSS
IC CLK BUFFER 1:3 800MHZ 32LFCSP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC DELAY LINE 255TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf