Vishay/Sprague T95R106K050LZAS
T95R106K050LZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R106K050LZAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R106K050LZAS.pdf
Availability of T95R106K050LZAS
QUANTITY
T95R106K050LZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R106K050LZAS
Internal Part NumberEIS-T95R106K050LZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)650 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R106K050LZAS
Related LinksT95R106, T95R106K050LZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R106K050LZAS Details Description
Related parts for T95R106K050LZAS
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 62POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
SLEEVE PUNCH datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETH 72-VFQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf