Vishay/Sprague T95R107M025HZZS
T95R107M025HZZS picture photo
Mfg. Part Number
T95R107M025HZZS
Brief Description
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R107M025HZZS.pdf
Availability of T95R107M025HZZS
QUANTITY
T95R107M025HZZS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R107M025HZZS
Internal Part NumberEIS-T95R107M025HZZS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R107M025HZZS
Related LinksT95R107, T95R107M025HZZS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R107M025HZZS Details Description
Related parts for T95R107M025HZZS
GDT 400V 20% 10KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf