Vishay/Sprague T95R127K020CSAL
T95R127K020CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127K020CSAL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824
Datasheet Download
T95R127K020CSAL.pdf
Availability of T95R127K020CSAL
QUANTITY
T95R127K020CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127K020CSAL
Internal Part NumberEIS-T95R127K020CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127K020CSAL
Related LinksT95R127, T95R127K020CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127K020CSAL Details Description
Related parts for T95R127K020CSAL
CONN HEADER 20POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT 48TSOP datasheet.pdf
MANUAL RIBBON CABLE TERMI datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf