Vishay/Sprague T95R127M020ESSL
T95R127M020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020ESSL
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020ESSL.pdf
Availability of T95R127M020ESSL
QUANTITY
T95R127M020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R127M020ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020ESSL
Related LinksT95R127, T95R127M020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020ESSL Details Description
Related parts for T95R127M020ESSL
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 8POS datasheet.pdf
GROMMET QUICK-FIT BLK 1.1 T-.37 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP16T datasheet.pdf
3R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 10W DO213AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FUSE LINK EDISON TYPE T 100A RB datasheet.pdf
2200UF 63V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf