Vishay/Sprague T95R127M020HZSS
T95R127M020HZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020HZSS
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020HZSS.pdf
Availability of T95R127M020HZSS
QUANTITY
T95R127M020HZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020HZSS
Internal Part NumberEIS-T95R127M020HZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020HZSS
Related LinksT95R127, T95R127M020HZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020HZSS Details Description
Related parts for T95R127M020HZSS
IC DSP 32BIT 200MHZ 136-CSPBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 300KOHM 25C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
TL8012-S2 110 VAC, 3NC+2NO datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
MOD RECT ASSY -CT 1.5A 48KV datasheet.pdf