Vishay/Sprague T95R156K035CSSL
T95R156K035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K035CSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K035CSSL.pdf
Availability of T95R156K035CSSL
QUANTITY
T95R156K035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R156K035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K035CSSL
Related LinksT95R156, T95R156K035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K035CSSL Details Description
Related parts for T95R156K035CSSL
FUSE PTC 5.00A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 4AWG #1/4 P-G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SO datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X18 15NS 128QFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 600V 60MA 8SOP datasheet.pdf
MICRO 37C P 36" YEL NI datasheet.pdf