Vishay/Sprague T95R156K035HSSL
T95R156K035HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K035HSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K035HSSL.pdf
Availability of T95R156K035HSSL
QUANTITY
T95R156K035HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K035HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R156K035HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K035HSSL
Related LinksT95R156, T95R156K035HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K035HSSL Details Description
Related parts for T95R156K035HSSL
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC FLASH CONFIG 4M 8LAP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 35POS datasheet.pdf