Vishay/Sprague T95R156K050CABL
T95R156K050CABL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K050CABL
Brief Description
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K050CABL.pdf
Availability of T95R156K050CABL
QUANTITY
T95R156K050CABL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K050CABL
Internal Part NumberEIS-T95R156K050CABL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K050CABL
Related LinksT95R156, T95R156K050CABL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K050CABL Details Description
Related parts for T95R156K050CABL
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 393 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 86POS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
INSERT 108POS HAN DD-BU-C SO datasheet.pdf
MICRO 100C P 10" YEL JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf