Vishay/Sprague T95R156K050EZAS
T95R156K050EZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R156K050EZAS
Brief Description
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R156K050EZAS.pdf
Availability of T95R156K050EZAS
QUANTITY
T95R156K050EZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156K050EZAS
Internal Part NumberEIS-T95R156K050EZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156K050EZAS
Related LinksT95R156, T95R156K050EZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156K050EZAS Details Description
Related parts for T95R156K050EZAS
IC SUPERVISOR MPU 4.63V SC70-3 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL ROTARY 128 CPR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf