Vishay/Sprague T95R156M035LSSL
T95R156M035LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R156M035LSSL
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R156M035LSSL.pdf
Availability of T95R156M035LSSL
QUANTITY
T95R156M035LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R156M035LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R156M035LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R156M035LSSL
Related LinksT95R156, T95R156M035LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R156M035LSSL Details Description
Related parts for T95R156M035LSSL
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf