Vishay/Sprague T95R157K010ESSL
T95R157K010ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R157K010ESSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R157K010ESSL.pdf
Availability of T95R157K010ESSL
QUANTITY
T95R157K010ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R157K010ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R157K010ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R157K010ESSL
Related LinksT95R157, T95R157K010ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R157K010ESSL Details Description
Related parts for T95R157K010ESSL
IC OPAMP BUFFER 110MHZ 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.45A 10TDFN datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.7A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf