Vishay/Sprague T95R157K020HSSL
T95R157K020HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R157K020HSSL
Brief Description
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824
Datasheet Download
T95R157K020HSSL.pdf
Availability of T95R157K020HSSL
QUANTITY
T95R157K020HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R157K020HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R157K020HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R157K020HSSL
Related LinksT95R157, T95R157K020HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R157K020HSSL Details Description
Related parts for T95R157K020HSSL
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP5996SD-3030 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 455MA 300 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.2W SC75 datasheet.pdf