Vishay/Sprague T95R226K035CSSL
T95R226K035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K035CSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K035CSSL.pdf
Availability of T95R226K035CSSL
QUANTITY
T95R226K035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K035CSSL
Related LinksT95R226, T95R226K035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K035CSSL Details Description
Related parts for T95R226K035CSSL
SW LEVER 50MA INSERT RIGHT 30V datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8264 VGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 100V SCREW datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf