Vishay/Sprague T95R226K035EZSL
T95R226K035EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K035EZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K035EZSL.pdf
Availability of T95R226K035EZSL
QUANTITY
T95R226K035EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K035EZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K035EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K035EZSL
Related LinksT95R226, T95R226K035EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K035EZSL Details Description
Related parts for T95R226K035EZSL
CONN RCPT 5POS MINI CPC datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIBER SPLICE ORGANIZER 48SPLICES datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf