Vishay/Sprague T95R226K035HZSL
T95R226K035HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K035HZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K035HZSL.pdf
Availability of T95R226K035HZSL
QUANTITY
T95R226K035HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K035HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K035HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K035HZSL
Related LinksT95R226, T95R226K035HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K035HZSL Details Description
Related parts for T95R226K035HZSL
DIODE SCHOTTKY 30V 5A DO201AD datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 23.4A 1.6 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SEALING BOOT BLACK datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf