Vishay/Sprague T95R226K050HSSL
T95R226K050HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226K050HSSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 10% 2824
Datasheet Download
T95R226K050HSSL.pdf
Availability of T95R226K050HSSL
QUANTITY
T95R226K050HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226K050HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R226K050HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226K050HSSL
Related LinksT95R226, T95R226K050HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226K050HSSL Details Description
Related parts for T95R226K050HSSL
BOX ABS TRN BLUE 2.3"L X 3.25"W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 72POS DL .100 BLK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 150MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1.08A 700 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.95K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC CODEC PORTABLE INTERNET 28QFN datasheet.pdf
RES 368K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf