Vishay/Sprague T95R226M035EZSL
T95R226M035EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M035EZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M035EZSL.pdf
Availability of T95R226M035EZSL
QUANTITY
T95R226M035EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M035EZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M035EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M035EZSL
Related LinksT95R226, T95R226M035EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M035EZSL Details Description
Related parts for T95R226M035EZSL
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 120POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARD MARKER L datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf