Vishay/Sprague T95R226M035HZAL
T95R226M035HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M035HZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M035HZAL.pdf
Availability of T95R226M035HZAL
QUANTITY
T95R226M035HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M035HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R226M035HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)240 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M035HZAL
Related LinksT95R226, T95R226M035HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M035HZAL Details Description
Related parts for T95R226M035HZAL
CABLE 6COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 85MA 8DFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf