Vishay/Sprague T95R226M050EZSL
T95R226M050EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R226M050EZSL
Brief Description
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824
Datasheet Download
T95R226M050EZSL.pdf
Availability of T95R226M050EZSL
QUANTITY
T95R226M050EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R226M050EZSL
Internal Part NumberEIS-T95R226M050EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R226M050EZSL
Related LinksT95R226, T95R226M050EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R226M050EZSL Details Description
Related parts for T95R226M050EZSL
KEY FOB ABS GRAY 3.4"LX2.56"W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 4POS PCB TIN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 2.4 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 180 OHM 25% datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
STRIP MARKER 2 STD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf