Vishay/Sprague T95R227K010HZSL
T95R227K010HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227K010HZSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R227K010HZSL.pdf
Availability of T95R227K010HZSL
QUANTITY
T95R227K010HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227K010HZSL
Internal Part NumberEIS-T95R227K010HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227K010HZSL
Related LinksT95R227, T95R227K010HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227K010HZSL Details Description
Related parts for T95R227K010HZSL
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 9PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 5A 3-WDFN datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV S3N RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIPS - 5/8" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A D2PAK datasheet.pdf