Vishay/Sprague T95R227M6R3HZAL
T95R227M6R3HZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R227M6R3HZAL
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R227M6R3HZAL.pdf
Availability of T95R227M6R3HZAL
QUANTITY
T95R227M6R3HZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R227M6R3HZAL
Internal Part NumberEIS-T95R227M6R3HZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R227M6R3HZAL
Related LinksT95R227, T95R227M6R3HZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R227M6R3HZAL Details Description
Related parts for T95R227M6R3HZAL
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 4POS STR BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 120V datasheet.pdf
RECEIVER 12X2.5GBD PLUGGABLE datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
11 WAY SIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 13.46MM datasheet.pdf