Vishay/Sprague T95R336K025LSAL
T95R336K025LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R336K025LSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R336K025LSAL.pdf
Availability of T95R336K025LSAL
QUANTITY
T95R336K025LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336K025LSAL
Internal Part NumberEIS-T95R336K025LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCOTS Tantalum Capacitors
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336K025LSAL
Related LinksT95R336, T95R336K025LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336K025LSAL Details Description
Related parts for T95R336K025LSAL
IC CTRL/REG PWM SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 18POS W/SCKT datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 7.5 OHM 5% AXL datasheet.pdf
BIT HOLDER HEX SOCKET 1/4" 4.92" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DSUBGASKET ECE095 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 4SIP datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf