Vishay/Sprague T95R336K035HZSS
T95R336K035HZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R336K035HZSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R336K035HZSS.pdf
Availability of T95R336K035HZSS
QUANTITY
T95R336K035HZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336K035HZSS
Internal Part NumberEIS-T95R336K035HZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336K035HZSS
Related LinksT95R336, T95R336K035HZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336K035HZSS Details Description
Related parts for T95R336K035HZSS
CABLE FLAT FLEX 14POS 1MM 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 12ELEM 440MHZ SILVER datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf