Vishay/Sprague T95R336K035LABS
T95R336K035LABS picture photo
Mfg. Part Number
T95R336K035LABS
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R336K035LABS.pdf
Availability of T95R336K035LABS
QUANTITY
T95R336K035LABS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336K035LABS
Internal Part NumberEIS-T95R336K035LABS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336K035LABS
Related LinksT95R336, T95R336K035LABS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336K035LABS Details Description
Related parts for T95R336K035LABS
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 9V datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
ADERENDHUELSE K SW datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 2V T/H datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 11POS SNGL PCB datasheet.pdf
HAN-MODULAR COMPACT SPECIAL GASK datasheet.pdf
CERM FILTER 455 KHZ datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 105POS datasheet.pdf