Vishay/Sprague T95R336K035LZSS
T95R336K035LZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R336K035LZSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824
Datasheet Download
T95R336K035LZSS.pdf
Availability of T95R336K035LZSS
QUANTITY
T95R336K035LZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336K035LZSS
Internal Part NumberEIS-T95R336K035LZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336K035LZSS
Related LinksT95R336, T95R336K035LZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336K035LZSS Details Description
Related parts for T95R336K035LZSS
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PREC MLTMTR DMM BNCH 6.5 DIG RES datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 3216 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 30 OHM 1100MA 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
RES 96K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf