Vishay/Sprague T95R336M025CSSL
T95R336M025CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R336M025CSSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R336M025CSSL.pdf
Availability of T95R336M025CSSL
QUANTITY
T95R336M025CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R336M025CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R336M025CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R336M025CSSL
Related LinksT95R336, T95R336M025CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R336M025CSSL Details Description
Related parts for T95R336M025CSSL
SIDACTOR 220V 400A SURGE 6SOIC datasheet.pdf
IC 16-BIT BUS TXRX 3ST 48-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 29.1VWM 52VC AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 6POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CB BTS FT 10 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf