Vishay/Sprague T95R337K004CSAL
T95R337K004CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K004CSAL
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K004CSAL.pdf
Availability of T95R337K004CSAL
QUANTITY
T95R337K004CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K004CSAL
Internal Part NumberEIS-T95R337K004CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K004CSAL
Related LinksT95R337, T95R337K004CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K004CSAL Details Description
Related parts for T95R337K004CSAL
MODULE FEEDBACK 21 SIZE datasheet.pdf
CABLE HDMI-HDMI .5M datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SC70 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC 2416 datasheet.pdf
PANEL FRONT 3.0X5.2 FOR EFP MOD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.163MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TG2030 SHEET 300X300X3MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf