Vishay/Sprague T95R337K004HSSL
T95R337K004HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K004HSSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K004HSSL.pdf
Availability of T95R337K004HSSL
QUANTITY
T95R337K004HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K004HSSL
Internal Part NumberEIS-T95R337K004HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K004HSSL
Related LinksT95R337, T95R337K004HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K004HSSL Details Description
Related parts for T95R337K004HSSL
ENCODER MECHANICL 24PULSE 31.5MM datasheet.pdf
IC TRANS D-TYP LATCH 3ST 48TVSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
SENS PROX CAP 3-25MM PNP-NO 5M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 1A TO-263 datasheet.pdf
CONN INSULATION SLEEVE .187 datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
F00E 125V ALARM LENS 2A datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
Surface mounted, 3 pin package Package outline IC datasheet.pdf