Vishay/Sprague T95R337K010EZAS
T95R337K010EZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K010EZAS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K010EZAS.pdf
Availability of T95R337K010EZAS
QUANTITY
T95R337K010EZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K010EZAS
Internal Part NumberEIS-T95R337K010EZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K010EZAS
Related LinksT95R337, T95R337K010EZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K010EZAS Details Description
Related parts for T95R337K010EZAS
SENSOR TEMPERATURE SPI 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC QUAD/PAR 16-BIT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "B" ORG/BLK datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 68POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 35W datasheet.pdf