Vishay/Sprague T95R337K010HSAS
T95R337K010HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R337K010HSAS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 10% 2824
Datasheet Download
T95R337K010HSAS.pdf
Availability of T95R337K010HSAS
QUANTITY
T95R337K010HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337K010HSAS
Internal Part NumberEIS-T95R337K010HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337K010HSAS
Related LinksT95R337, T95R337K010HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337K010HSAS Details Description
Related parts for T95R337K010HSAS
IC REG LDO 3.3V/2.8V 10MLF datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 11.68MM datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 850LM WHT datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 149.875MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 8C BRAID 300V datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf