Vishay/Sprague T95R337M010ESSL
T95R337M010ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010ESSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010ESSL.pdf
Availability of T95R337M010ESSL
QUANTITY
T95R337M010ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010ESSL
Internal Part NumberEIS-T95R337M010ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010ESSL
Related LinksT95R337, T95R337M010ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010ESSL Details Description
Related parts for T95R337M010ESSL
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 59MM datasheet.pdf
IC GATE DRIVER DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
IC SENSOR ACCELEROMETER 16QFN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf