Vishay/Sprague T95R337M010EZSS
T95R337M010EZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R337M010EZSS
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
Datasheet Download
T95R337M010EZSS.pdf
Availability of T95R337M010EZSS
QUANTITY
T95R337M010EZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R337M010EZSS
Internal Part NumberEIS-T95R337M010EZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R337M010EZSS
Related LinksT95R337, T95R337M010EZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R337M010EZSS Details Description
Related parts for T95R337M010EZSS
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 143MHZ 50TSOP datasheet.pdf
CAP CER 16PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 20.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20AWG YEL 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
Connector Header 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED CBL ASSY 0.50W WH/BK 6" WIRE datasheet.pdf