Vishay/Sprague T95R686K025LSSL
T95R686K025LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686K025LSSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824
Datasheet Download
T95R686K025LSSL.pdf
Availability of T95R686K025LSSL
QUANTITY
T95R686K025LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686K025LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R686K025LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686K025LSSL
Related LinksT95R686, T95R686K025LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686K025LSSL Details Description
Related parts for T95R686K025LSSL
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 75W 48VIN 12V NEG-EN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DETECT SPI 32-SOIC datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf