Vishay/Sprague T95R686M025CSAS
T95R686M025CSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025CSAS
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025CSAS.pdf
Availability of T95R686M025CSAS
QUANTITY
T95R686M025CSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025CSAS
Internal Part NumberEIS-T95R686M025CSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025CSAS
Related LinksT95R686, T95R686M025CSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025CSAS Details Description
Related parts for T95R686M025CSAS
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 30.5K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAR 07 14S O/R datasheet.pdf
500 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 50ppm 33pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf