Vishay/Sprague T95R686M025ESAS
T95R686M025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025ESAS
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025ESAS.pdf
Availability of T95R686M025ESAS
QUANTITY
T95R686M025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025ESAS
Internal Part NumberEIS-T95R686M025ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025ESAS
Related LinksT95R686, T95R686M025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025ESAS Details Description
Related parts for T95R686M025ESAS
PTC RESETTABLE 550MA 12V RAD datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 150mA Backlight 10-WSON (3x3) datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CYLINDER FESTO ADV16-10-A datasheet.pdf
MODULE DIODE 140A INT-A-PAK datasheet.pdf
TOOL CRIMP W/DIES datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 7.5K OHM 10SRT datasheet.pdf