Vishay/Sprague T95R687K6R3LSSL
T95R687K6R3LSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R687K6R3LSSL
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2824
Datasheet Download
T95R687K6R3LSSL.pdf
Availability of T95R687K6R3LSSL
QUANTITY
T95R687K6R3LSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687K6R3LSSL
Internal Part NumberEIS-T95R687K6R3LSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687K6R3LSSL
Related LinksT95R687, T95R687K6R3LSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687K6R3LSSL Details Description
Related parts for T95R687K6R3LSSL
SWITCH AUTODIP 10POS EXT ACT 24V datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Wire Leads datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 202MA 1.72 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf