Vishay/Sprague T95R687M6R3CZSS
T95R687M6R3CZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3CZSS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3CZSS.pdf
Availability of T95R687M6R3CZSS
QUANTITY
T95R687M6R3CZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3CZSS
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3CZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3CZSS
Related LinksT95R687, T95R687M6R3CZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3CZSS Details Description
Related parts for T95R687M6R3CZSS
VARISTOR 558V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
DGTL ISO 3.5KV GEN PURP 22DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS .156 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-8 datasheet.pdf
IC MPU I.MX51 800MHZ 529BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf