Vishay/Sprague T95R687M6R3HZAS
T95R687M6R3HZAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R687M6R3HZAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824
Datasheet Download
T95R687M6R3HZAS.pdf
Availability of T95R687M6R3HZAS
QUANTITY
T95R687M6R3HZAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R687M6R3HZAS
Internal Part NumberEIS-T95R687M6R3HZAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)90 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R687M6R3HZAS
Related LinksT95R687, T95R687M6R3HZAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R687M6R3HZAS Details Description
Related parts for T95R687M6R3HZAS
CONN PLUG 22POS MINI UNIV-MATE 2 datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT DUAL 3A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FIFO 131KX36 7-5NS 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IMCV GIGA FIBERLINX-III TX/SX datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf