Vishay/Sprague T95S105K035LSAL
T95S105K035LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S105K035LSAL
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S105K035LSAL.pdf
Availability of T95S105K035LSAL
QUANTITY
T95S105K035LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S105K035LSAL
Internal Part NumberEIS-T95S105K035LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCOTS Tantalum Capacitors
Standard Package1,250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S105K035LSAL
Related LinksT95S105, T95S105K035LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S105K035LSAL Details Description
Related parts for T95S105K035LSAL
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DUCT SLOT TYPE F PVC WHITE 6' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 2312 datasheet.pdf
OSC XO 184.171963MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
23+23 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf