Vishay/Sprague T95S155M025ESAL
T95S155M025ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155M025ESAL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S155M025ESAL.pdf
Availability of T95S155M025ESAL
QUANTITY
T95S155M025ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155M025ESAL
Internal Part NumberEIS-T95S155M025ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155M025ESAL
Related LinksT95S155, T95S155M025ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155M025ESAL Details Description
Related parts for T95S155M025ESAL
IC ADC 10BIT 32-LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 8A TO220FP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT PCB PRSFT datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 12.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOT MELT ADHESIVE 1 = 22LB BOX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf