Vishay/Sprague T95S155M025ESSL
T95S155M025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S155M025ESSL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1507
Datasheet Download
T95S155M025ESSL.pdf
Availability of T95S155M025ESSL
QUANTITY
T95S155M025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S155M025ESSL
Internal Part NumberEIS-T95S155M025ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S155M025ESSL
Related LinksT95S155, T95S155M025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S155M025ESSL Details Description
Related parts for T95S155M025ESSL
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FEMALE PANEL #26 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 19 BLACK datasheet.pdf
IC XLATOR 8CH 1.2/5.5V 20-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC DO204AC datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 275VAC datasheet.pdf