Vishay/Sprague T95S224M035CSSL
T95S224M035CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95S224M035CSSL
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 20% 1507
Datasheet Download
T95S224M035CSSL.pdf
Availability of T95S224M035CSSL
QUANTITY
T95S224M035CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S224M035CSSL
Internal Part NumberEIS-T95S224M035CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S224M035CSSL
Related LinksT95S224, T95S224M035CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S224M035CSSL Details Description
Related parts for T95S224M035CSSL
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 110NS 64FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBG datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE VINYL 2.00 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf