Vishay/Sprague T95S334K035CSAL
T95S334K035CSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95S334K035CSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1507
Datasheet Download
T95S334K035CSAL.pdf
Availability of T95S334K035CSAL
QUANTITY
T95S334K035CSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95S334K035CSAL
Internal Part NumberEIS-T95S334K035CSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)12 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95S334K035CSAL
Related LinksT95S334, T95S334K035CSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95S334K035CSAL Details Description
Related parts for T95S334K035CSAL
IC DRIVER GATE HALF BRIDG 20SOIC datasheet.pdf
CONN TERMINAL BLOCK 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 110PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A 8SOIC datasheet.pdf